Video - konec světa 2012

Bude v roce 2012 konec světa?

Reklama

Na internetu se objevil zajímavý dokument, který spojuje všechny výše zmíněné "náhody" do jednoho celku. Tento film, či video, přesněji dokument je velmi dobře udělán a místy Vám bude běhat mráz po zádech. Po shlédnutí celého videa již nebudete moci klidně usnout bez toho, aby jste si nevzpomněli na magický rok 2012. Ráno se vzbudíte (pokud vůbec usnete) a první co Vás napadne bude datum 21.12.2012, budete o tom přemýšlet! Jedna Vaše polovina tomu nebude věřit, ale ta druhá bude přesvědčena o konci světa právě v tomto roce, právě v tomto předem určeném datu. A co je na tom nejhorší? Přemýšlejte ještě víc...Teď znáte datum svého konce (samozřejmě, nemusí to být pravda, ale...) a ten kdo ví, kdy zemře, již nespí klidně, až do toho dne. Budete si v hlavě přemítat všechny možné scénaře, budete tápat, zda to co ve filmu říkají je opravdu pravda, či je to jen fikce. Řeknete si, že je to blbé datum - těsně před Vánocemi, stojí to za to vůbec ještě kupovat dárky?

Do roku 2012 již nezbývá moc času - jsou to necelé čtyři roky, než nastane den zimního slunovratu, tak jak předpovídá Mayský kalendář, ale také moderní vědci. Co teď? Užívat si ten zbývající čas? Žít ve strachu? Pokusit se něco udělat? Nabízí se spousta možností, včetně těch pro slabochy, kteří to vzdají předčasně.

Pokud jste si ani po přečtení předchozích dvou odstavců nerozmysleli svůj puvodní úmysl - podívat se na video o konci světa 2012, tak zde Vám přinášíme všechny jeho části. Částí je celkem pět - to aby jste se mohli rozmyslet, zda se dívat po prvním díle na další, nebo to raději vzdát. Film je tak chytlavý, že jej budete doslova hltat. Jen ještě upozorňuji, že video je v původním znění s titulky. V kapitole shrnutí - o něco níže na této stránce, pak naleznete výtah a vlastní úvahu nad obsahem filmu. Rovněž můžete jednotlivé střípky budoucnosti, které se objevují v tomto videu vidět rozebrané v rubrice podrobněji.

Video - nejzajímavější dokument o konci světa roku 2012

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - první část

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - druhá část

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - třetí část

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - čtvrtá část

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - pátá část

Obsah výše uvedeného videa

Jak jste si jistě všimli, tak dokument skládá dohromady malé dílky velké skládačky. V základu se opírá o kalendář starověkých Mayů. Mayové jsou původními, tak trochu tajemnými, obyvately Střední Ameriky (zhruba na území dnešního Mexika). Tento národ zde existoval po mnoho tisíc let (cca 2000 př. n.l. až 1541 n.l.) a dodnes nikdo neví, proč tento vyspělý národ zanikl. Existují mnohé teorie o jejich vyhynutí - od ničivého zemětřesení přes kosmické záření až po prosté vyhladovění v důsledku snížení produkce potravin. Je to právě čas, který hrál v mayském myšlení klíčovou roli. Z tohoto důvodu byl sestaven kalendář, který až neuvěřitelně přesně dokáže předvídat přesnost měsíčních cyklů a přesné místo a čas zatmění Slunce. Mayský kalendář končí v pátek 21. prosince 2012 (čtyři ahau tři kankin). V tento den má nastat konec věku, konec světa tak, jak jej známe.

To, že s koncem mayského kalendáře přichází i konec světa se v dokumentu snaží podpořit řadou proroctví. Proroctví nejsou jen lidského původu, ale je zde i proroctví od neživého stroje - projektu Web-Bot. Z těch lidských zde můžeme vidět starověká proroctví Sibily, kněžek z Delphi, Merlina, či Matky Shipton. Tato proroctví jsou dále rozebíráná v kategorii podrobněji, takže se jimi zde již nebudeme zabývat.

Další zmínky o konci světa v roce 2012 našli autoři dokumentu také v knihách. Nejprve je zde zmínka o knize I CHING a ve čtvrté části videa je zmíněna Kniha odhalení, která má být součástí Bible a předpovídá katastrofickou válku ve vzdálené budoucnosti. Knize I CHING a jejím předvídatelským schopnostem je věnována samostatná kapitola, pojďme se tedy podívat na druhou z uvedených knih. Autorem této knihy je John, který měl vizi budoucnosti, na jejímž základě sepsal tuto knihu. Můžeme ovšem jen spekulovat jakou válku či dobu John myslel. Všechny výjevy jako létající stvoření, samojízdné stroje chrlící oheň a další jsme mohli vidět například již v druhé světové válce, ale také ve válkách, které proběhly mnohem dříve.

Reklama

Co říci na závěr k tomuto dokumentu?

Chtěl bych zde uvést můj soukromý, skromný názor na toto video. Video je velmi pěkně zpracováno, hudba pečlivě vybrána a vše dohromady sestříháno tak, aby to nahánělo hrůzu, tak aby Vám z něj běhal mráz po zádech. Z dokumentu místy cítím, že producenti již něměli další materiály k použití, k podpoření své teorie o konci světa. Mnohé "fakty" jsou zde opakovány vícekrát a někdy ve skoro stejném znění. Kdyby tomu tak nebylo, tak má dokument zhruba poloviční velikost. Některé vůbec nic neříkají o roku 2012 (jako například Kniha Odhalení, která jen zmiňuje válku v daleké budoucnosti) a další mi příjdou jako nesmysly (WEB-BOT Project). No, to byl jen můj skromný názor, je na Vás, aby jste si udělali svůj názor. Tyto stránky jsou zde proto aby se na některým věcem, zmiňovaným ve filmu podívaly na zoubek a pokud přitom ovlivníme Váš názor, tak je to jen vedlejší produkt.

Nakonec přidám ještě jeden typ pro ty co rádi pečou, nebo jen mají v plánu nějaký dort ještě stihnout před koncem samotným - fotogalerie dortů pro vaši inspiraci.

Poslední příspěvky v diskusi k video dokumentu 2012

Celou diskusi naleznete v sekci diskuse ohledně konce světa 2012.



Diskuse k videu o konci světa: Re: konec světa

Autor: Milan | 13.02.2012 15:53:41
Konec světa bude tak že spadne na zemi obrovsky šutr a pohltí celou na´ší planetu . Ale ti co odle tí nekde do harry pottra . bude zachratšz juhjfjdfjhuezkdmsdif mhjdfdm jdjdurd m ,mkssm iudsstastak si tzut jsnbudeš mislat za to jako bude tak že to s kopncí valkou


Diskuse k videu o konci světa: KOnec SVěta

Autor: Vanessa | 26.01.2012 13:16:55
NIkdy nevíme kdy to příjde..
Může to přijít nečekaně nebo to nepříjde..
Ale když už víme že bude MOŽNÁ konec světa tak by jsme si měli pořádně užívat života dokuď jsme ještě na zemi...
Buďte se svými dětmi,rodiči, rodinou a se svím klukem neboli manželem protože nikdy nevíme kdy to příjde :))


pohonil sis ego, primitive?


 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty