Můžeme to ovlivnit?!

Bude v roce 2012 konec světa?

Reklama

Ano, toto je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších otázek, avšak odpověď na ni není zase tak jednoduchá. Pokud má nastat konec světa, pokud je to opravdu náš osud, tak se tak stane a nikdo tomu nezabrání. Ovšem pokud to má být konec světa, kdy nás nezahubí nějaká přírodní katastrofa, či nadpřirozená síle, ale zahubíme sami sebe, pak by se s tím dalo něco udělat. No na druhou stranu - i přírodní katastrofu si můžeme způsobit sami! Vezměme to od začátku.

Globální změny klimatu

Země prochází pravidelnými změnami klimatu, danými Milankovičovým cykly. Tyto předpokládají změny v závislosti na excentricitě dráhy Země kolem Slunce (jednou za 100 tisíc let), změně náklonu Zemské osy (jednou za 41 tisíc let) a rotaci zemské osy (jednou za 23 tisíc let). Tyto tři změny udávají jak daleko se budeme nacházet od Slunce a tím pádem ovlivňují i množství slunečního záření, které k dopadá na zemský povrch. Vědci zjistili, že tyto cykly se pravidelně opakovaly, až do jednoho roku. Někdo by hádal, že tím rokem je nějaký nedávný letopočet, ovšem byl by úplně vedle. Tím milníkem je rok 6000 před n.l.. Může za to nárust oxidu uhličitého v atmosféře a tím dané oteplování zemského pláště. Tento nárust byl dán rozmachem zemědělství. Zemědělci potřebovali prostory pro své pole a proto vypalovali lesy ve velkém. Kvůli úbytku lesů nastalo rovněž nižší pohlcování oxidu uhličitého a spalováním vznikaly další plyny jako methan. Lidstvo v současné době produkuje zhruba 30 miliard tun oxidu uhličitého ročně. Takové množství skleníkových plynů výrazně přispívá ke globálnímu oteplování planety. Globální oteplování má za následek změny klimatu - tam kde dřív byla relativně zima je dnes teplota o několik stupňů vyšší. Tají ledovce, je stále více tropických bouří. Ano, to vše je způsobeno tím, co my, lidé, vyprodukujeme!

Nenávist

Tato věc, či postoj, je právě to, co nás ovlivňuje. Ovlivňuje naše myšlení, naše činy a to již od počátku lidstva. Pokud však nedokážeme zkrotit nenávist, která je v nás, je dosti možné, že nenávist zkrotí nás. Nenávist může vždy za spousty lidských životů. Jako příklad stačí světové války. Co vedlo Hitlera k systematickému vyhlazování židů? Dělal to jen tak, nebo to byla nenávist? Nenávis může za každou válku, za milióny mrtvých. Někdo může namítat, že za to mohou rozdílná náboženství, ale co vede lidi rozlílné víry k tomu aby povraždili jiné lidi? Zase jenom nenávist. Dokud se nenaučíme ovládat svou nenávist, tak nemůžeme od budoucnosti čekat nic dobrého. Sami musíme být dobří, aby byl dobrý svět.

Materialistická spotřební společnost

Opravdu největším problémem dnešní společnosti je její materialistické myšlení. Peníze, majetek, to je to co nás ničí, co nás zžírá pomalu, ale jistě! Přiznejme si to! Neříkejte, že takoví nejste! Netoužíte po více penězích? Nemusí to být zrovna milióny, prostě jen více, než máte teď. Ano, přesně tohle žene svět do záhuby! Materialismus, chtíč, vyvolává všechno zlo. Způsobuje nenávist a dokáže zabíjet. Podívejme se na to, co vše dnes již máme. Srovnejme to s tím, co měli lidé před sto lety. A proč tedy stále nejsme spokojeni? Proč chceme stále víc? Už jen to plýtvání všude kolem nás. Všimněte si, kolik kupujete jídla, tolik co mají rodiny v chudých zemích na týden, to vy nakoupíte na den. A co se s tím potom stane? Samozřejmě se to nesní a vyhodí se to. Je takové plýtvání nutné? Není to proto, že se bojíme, abychom nekoupili málo. Je to proto, že toho doma chceme mít hodně. Dokázat sami sobě, že toho můžeme mít více. Přitom je tolik věcí, na kterých se dá ušetřit. A není to jen o jídle, ale také o tom co děláme, jak se chováme. Chceme mít moderní auta, jezdíme v nich všude. Ani ten nejkratší kousek neujdeme pěšky, či na kole. Nepojedeme autobusem, protože to není tak pohodlné. V této kapitole budu postupně pokračovat, proto to tady sledujte a zkuste se pokaždé zamyslet, pokaždé si tento odstavec přečíst celý. Spytovat své svědomí a zkoumat v čem jste se zlepšili, zda jste stále materialisty, nebo se již cítíte být dobrými lidmi.

Nakonec přidám ještě jeden typ pro ty co rádi pečou, nebo jen mají v plánu nějaký dort ještě stihnout před koncem samotným - fotogalerie dortů pro vaši inspiraci.

Poslední příspěvky v diskusi k tomuto článku

Celou diskusi naleznete v sekci diskuse ohledně konce světa 2012.Co se jinam nehodí: Re: Přeživší

Autor: Farlep | 07.01.2012 00:43:51
Smoby rad bych s tebou probral par veci a pokecal o tom, jestli chces, napis mi na email. S pozdravem Farlep . Email naz77@seznam.cz


Co se jinam nehodí: Re: Přeživší

Autor: Farlep | 30.12.2011 20:17:35
To se mi liby ze to mas takhle promyslene,myslim ze mas pravdu,dulezite je byt pripraven,a myslim ze je mozna dulezitejsi mit plan a postup nez mit nashromazdeny suroviny. Umet prezit s rybickou v kapse bude mozna dulezitejsi, hlavne tim clovek ziska cas oproti tem zmatenym kterym bude neuprosne utikat. Ziju ve spatne lokalite, nejlepsi by bylo zit u nejakeho zachavaleho hradu,ochranil lidi pred staletimi,ochrani je i tet. Mam taky predstavu jak to zvladnout ale spojencu malo. Neverim v konec na sto % ale neco mi rika ze to tak asi bude. Nejvic me stve ze se svim nazorem netajim a kdyz se neco stane tak prijde spoustu bezradnych at jim pomuzu :-(


 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty