I CHING - kniha proměn

Bude v roce 2012 konec světa?

Reklama

Jedná se o jedny z nejstarších čínských textů. Kniha je 4 až 5 tisíc let stará a používá se k osobním věštbám a to takovým způsobem, že položíme otázku, poté vrhneme tři mince a podle toho jestli padne více rubů, či líců nakreslíme čáru (buďto přerušovanou, nebo celou). Takto nakreslíme celkem 6 čar. Takto dostaneme takzvaný hexagram. Kdo ovládá statistiku si jistě vypočítal, že nám takto může vzniknout 64 kombinací (2^6) - čáry vpodstatě odpovídají dvojkové soustavě, ve které se používají jedničky a nuly. Knihu jsem nikdy neměl v ruce, jen jsem si o ní přečetl několik článků, proto nevím, zda má další slova budou korespondovat se skutečností. Když si prohlédnete video, tak zjistíte, že kniha odpovídá přesně na to, na co se tazatel ptá. Vysvětlení je jednoduché - když už toto tazatel provádí, tak tomu jistě věří. Dále texty odpovědí jsou určitě napsány tak, aby si v nich každý našel to své - poskytují nějaké univerzální odpovědi. Kombinace víry a správně napsaných odpovědí pak dává magickou věštící sílu. Položíte otázku a přečtete si odpověď, ze které si samozřejmě vyberete to na co jste se ptali.

Pokud se podíváme na samotnou metodu, jakou věštba probíhá, tak na první pohled nás musí zarazit jeden fakt - vše je jen dílem náhody. Hodíte mince a pokaždé padnou jinak. To Vám má předpovědět budoucnost? To je ta skvělá metoda, která to zvládne? Nemyslím si! Pokud již je budoucnost předurčená osudem, tak je neměnná. Jistě, můžeme o tom dlouze polemizovat, můžete tvrdit že jsou nám dány jen cesty, kterými se můžeme vydat, ale také můžeme zvolit další, ale vždy tam něco je, jinak by nebylo možné to předpovědět. A teď přichází důležitý fakt, nebo spíče otázka - když položíme této knize stejnou otázku a provedeme novou věštbu, dostaneme stejný výsledek? Pravděpodobně ne! Nehodíme mincemi tak aby nám vyšly opět ty samé čáry a tím pádem ten samý výsledek! Změnila se tedy naše budoucnost, nebo co se stalo, že nám vyšlo jiné proroctví?

Ještě bych se chtěl pozastavit nad jednou věcí - a to nad grafem, který byl sestaven na základě této knihy. Jak jsem již psal výše, vše je u tohoto způsobu věštby určeno náhodou. Jak byl tudíž sestaven onen graf? Musel být sestaven opět náhodně. Bylo provedeno 64 věštění - tzn. 384 vrhnutí mincí, z čehož vzešlo právě 64 hexagramů. Opakuji vše náhodně! A jak jednotlivé hexagramy vyjadřují číselnou hodnotu, ze které je graf sestaven? Je to binární kombinace? Pokud ano, tak dostaneme 64 náhodných čísel v rozmezí 0 - 63. Pokud budeme pokus opakovat, tak nám výjde úplně jiný graf. Tudíž je graf vzpomínaný ve videu jen směs náhodných čísel a jednotlivým úrovním byly přiřazeny události tak, aby podpořily věrohodnost dokumentu a teorie o konci světa 2012.

Nakonec přidám ještě jeden typ pro ty co rádi pečou, nebo jen mají v plánu nějaký dort ještě stihnout před koncem samotným - fotogalerie dortů pro vaši inspiraci.

Poslední příspěvky v diskusi ke knize I CHING

Celou diskusi naleznete v sekci diskuse ohledně konce světa 2012.Tajemná kniha I CHING: Re: Nazor

Autor: Martin | 16.12.2011 17:59:43
Já bych Ti doporučil, abys to už nekouřila/nebrala, neb takové stavy mívá hodně lidí, po tom co se kapánek předávkuje.

Jakákoli věštba, proroctví a jiné náhledy do budoucnosti jsou jen snůžkou lží, jako když naše vláda tvrdí, že nekrade.


Tajemná kniha I CHING: Re: Nazor

Autor: nikola | 21.05.2011 20:27:48
nikola


 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty