Diskuse k tématu: Obecná diskuse ke konci světa

Reklama
Materialismus?
Autor: radek5 | 22.07.2009 17:43:06
Trošku mi tu nesedí přívlastky: čím více bohatství chci = tím více jsem špatný člověk. Baví mě hromadit majetek, mít stále nová a nová auta, utrácet za to co se mi líbí, 5 x ročně létat na dovolenou... Když se nad tím zamyslíte, tak kdo většinou krade? Kdo většinou zabíjí? Přeci ten, kterému něco chybí - buď se mu zdá, že má málo peněz, nebo má hlad, nebo jen chce mít víc. Takže jednoduchá odpověď: Čím více lidí bude bohatých, tím méně bude na Zemi napětí. A to oteplování je pěkný blaf a podvod z kterého těží firmy co vyrábějí \"zelenou energii\". Tato zelená energie většinou na vstupu spotřebuje daleko více \"nezelené energie\", takže s tou ochranou přírody je to jen tak na oko. Ve finále je přístup k podpoře \"zelené energie\" kladný, jelikož zvyšuje bohatsví \"zelených firem\" a tím snižuje napětí na Zemi. :-)
Re: Materialismus?
Autor: sabakugaara | 22.07.2009 20:23:20
No jasne kdys se na to divas takhle jenze ti co kradou jsou take v podstate materialisti pokud kradou jen proto ze chtej vic penez kdys nekdo kdo chce pracovat ukradne neco k jidlu protoze ma hlad tak na tom neni nic spatneho kdys mu spolecnost neumoznila sehnat si praci a celi tehle system je uplne na hovno je veliky rozdil mezi bohatymi a chudymi a netkeri chudi zavidi bohatym a proto kradou ze zavisti takove lidi vubec nechapu ale podstatou je ze s penezi vznikla zavist. A navic nejenom chudi jsou ty spatni. Treba valky ty vyhlasujou bohati a mocni co je horsi? ukrast rohlik abych se najed nebo vyhlasit valku jen s touhy po moci? Taky je spousta praci ktere jsou zbytecne preplacene treba fotbalisti atd... proc fotbalista vydelava vic nez zednik kdys zednik dela mnohem uzitecnejsi praci nez on zednik postavi cestu a fotbalista da gol co je uzitecnejsi?
Re: Materialismus?
Autor: radek5 | 22.07.2009 23:29:38
Ano, to je právě ta volba. Kdo chce být chudý, tak je (teď zde nezmiňuji lidi z rozvojových zemí). Kdo nechce, tak zvednul svůj línej zadek a začal vytvářet hodnoty pěkně generace po generaci a tím získal majetek. Mimochodem Hitler vůbec nebyl bohatý, naopak. Byl to pouze diktátor a dobrý řečník - proto strhl masu lidí, kteří ho následovali. Na bohatství a touze po bohatství nevidím nic špatného. Problém nastává při neúnosné touze po moci i za cenu válek a zotročování lidí. Jenže to se zde bavíme o pudech lidí (respektive i zvířat, kde jsou také mocenské choutky jedinců smečky). Takže konec světa oddálíme tím, že svůj majetek rozdáme ostatním, uskromníme se a podobný bláboly se hodí zase jen jiné vrstvě lidí, která z toho bude těžit užitek. Pročpak jsou církve tak bohaté, když káží nesmysly typu - peníze a majetek je hřích, bohatí lidé jsou zlí.... Prdlačky, každý ať jsem tam kde chceme být. Bohatí většinou změnili sebe a dřeli. Samozřejmě se najdou i ti co něco ukradli a tak zbohatli. Chudí se nechtějí změnit a jen naříkají na osud a tak. Upřímě musím říct, že neznám žádného bohatého člověka, který někoho přepadl, nebo něco ukradl, nebo někoho zabil. \"Chudých lidí\" co páchají trestnou činnost znám spoustu. Jenže to nejsou tak docela chudí lidé - jsou spíš líní.
Re: Materialismus?
Autor: sabakugaara | 23.07.2009 10:54:06
Mas dobre argumenty to ti musim nechat jsi prvni clovek sveho tipu co jsem potkal a se kterym se da normalne diskutovat. Ale nemyslim ze si kazdy muze vybrat jestli byt chudy nebo ne nekdo treba muze vystudovat vejsku a pak nesezene praci je chudy nedobrovolne. Zajimave ze mluvis o generacich nikdy neni jiste ze syn nebo dcera budou stejni jako ty napr ja: Muj tata pracuje okolo 12 hod dene a bere celkem dost a ja nez bych pulku zivota stratil v praci tak bych radsi fakt zil na ulici a jidlo si krad a neni to jenom tim ze jsem linej i kdys jsem ale nechci stratit pulku zivota v praci ale jinak proti jeho zivotnimu stilu nic nemam at si zije jak chce ja ho chapu vlastne chapu chovani vsech lidi protoze jsem byl take materialsta je mi sice teprv 15 ale proste jsem si toho hodne skusil. Jeden cas jsem nemyslel na nic nez jak sehnat nekde prachy. Na touze po penezich jako takove neni nic spatneho kdys si je vydelavaj normalne ale treba ti co vrazdi aby vydelali prachy ty po nich proste tolik touzi ze by udelali cokoliv aby se k nim dostali a mimochodem materialista ktery chce vydelat co nejvic penez nemuze byt nikdy stastny protoze porad muze mit vic penez nikde neni cil. V tech valkach nemyslim jen hitlera ale v minulosti valky nevyhlasovali vojaci ale kralove. Rikal jsi ze se ti nelibi ze rikame ze bohati jsou zli klidne si precti vsechno co jsem sem napsal ale nikde jsem nenapsal ze bohaty clovek je zli. Zminil si cirkve to uz ani nema nic spolecneho s nabozenstvim v podstate je tu jen od toho aby tahala z lidi prachy. Ja se taky chci zmenit jako ti bohati ale zameruju se zas na neco jineho nez oni(z meho pohledu jen straci cas ale chapu proc to delaji) a nikdy by me nenapadlo narikat jak je osud krutej. Kdyby ses me zeptal jake se mi libi pocasi odpovim ze vsechny na kazdem je neco krasneho mam to pak jednodusi nez takovi ty skuhralove co kdys prsi sedi u vokna a nadava jak je zase \"hnusne\". I bohaty muze zabit akorat ne stouhy po penezich ale treba kdys ho manzelka bude podvadet v takovem pripade zalezi jen na povaze a ne na tom jak je kdo bohaty....
Re: Materialismus?
Autor: Farlep | 23.07.2009 17:56:43
Myslim ze keci o materializmu je blbost ,i kdybi zmizeli penize ,vzdy to bude tak ze zrucnejsi a pracovitejsi a chytrejsi clovek bude mit vic nez linej hloupe a nesikovnej . A zavist tu bude z5 ,ten ma lepsi pazourek ,ten ma vic jidla ,ten ma lepsi pristresek ,ten hezci zenu atd . A najdou se vzdy vychcanci co to budou chtit mit bez prace ,rychleji atd. a budou pro to schopni treba i zabit . Zajimalo by me jak by to bez penez a majetku jako melo fungovat aby si nikdo nezavidel ,podle me je zavist stara jako lidi sami . Pises o tom jak nechces byt materialista a kdesi cosi ,v praci taky zijes ,potkas spoustu novych lidi . Kdybych te potkal na ulici a chtel si po me rohlik rek bych ti jako kazdymu somrakovi di do prace . Jinde nemaj lidi na vyber ale u nas v evrope jsou chudy ty co chtej byt ,nebo sou liny ,nebo zneuzivaj systemu ,pracoviti a sikovni se budou mit vzdy lip ,jak v praveku tak i tet ,tak i po konci sveta nebo zacatku novych veku . Kazdej je v necem jedinecny a toho by mel vyuzit ,ja se nezivim cestinou to je vsem jasny ale mam se taky dobre ,protoze makam a nekdo to umi ocenit ,kryze nekryze . A co se tyce ekologie ,nejake vyznam to ma ale co se tyce globalniho oteplovani tak je pozde ,a zelene paliva ? Co pomuze ? Pestovat plodiny na biopaliva kdyz kvuli nim vykaci prales kterej spotrebuje 10* vic CO2 nez oni vyprodukuji ?
Re: Materialismus?
Autor: sabakugaara | 23.07.2009 20:37:27
No ja zastavam nazor ze neni nikdo kdo by byl hloupej a nesikovnej kazdej ma na vsechno talent jen musi prijit na to co to je. Jinak co mi je potom ze on ma lepsi pristresek atd... me stac ten co mam ja. Ja jsem nerek ze nechci chodit do prace jen by se to nemelo prehanet stacilo by treba 5hodin dene ale to se mi nesplni. Jinak chci ji na vejsku abych te o ten rohlik prosit nemusel a taky proto abych byl v budoucnu s prachama zabezpecenej a nestracel zbytecne cas tim ze budu resit ze nemam na plyn atd. Pokud vim v praveku chodili v kmenech a o vse se delili pracovali spolecne a tim padem nikdo nikomu nezavidel. Ja v podstate nenavist neznam aspon zatim a co se tyce vzteku psychickym ani fyzickym napadenim me jen tak nenastves muzes mi dat pesti a ja ti ji vratim ale s principu ne proto ze bys me nastval leda ze bys napad nekoho koho mam rad pak bys me hodne nastval nebo si nekoho ponizoval klidne nekoho koho neznam..... At reknete cokoliv ja vim ze svet muze bejt lepsi nez je ted
Re: Materialismus?
Autor: sabakugaara | 23.07.2009 21:11:12
ty stejne nejsi tak uplne materialista aspon ne ten tip o kterych mluvim to vim jiste
Re: Materialismus?
Autor: Farlep | 23.07.2009 22:12:59
Dokud od malicka kazdy clovek nebude mit zakodovany v hlave ze kradst se nema ,ze ho ceka tres za nespravedlnost vudci druhym ,ze jeho demokracie zacina a konci tam kde zacina demokracie toho druheho ,ze nase planeta nas zivi a proto by sme ji meli chranit ,tak svet lepsi nebude !!!!! Je to vychovou a muzem si za to sami v jakym svete zijem a materializmus stim nema nic spolecneho . Je to jen o lidech .
Re: Materialismus?
Autor: sabakugaara | 23.07.2009 22:45:11
Ja jsem ani nerek ze stim ma materialismum neco spolecnyho a neni to jenom o vychove aspon podle me. Ja jsem nikdy rodice moc neposlouhal pokud jde o vychovu takze jsem se v podstate vychoval sam takze logicky moc neuznavam ze to rodice mohou nejak zvlast ovlivnit i kdys to je zas o povaze nekdo se da ovlivnit vic nekdo min

 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty