Diskuse k tématu: Obecná diskuse ke konci světa

Reklama
Postup
Autor: Ondra | 08.07.2009 14:07:20
Obecně můj názor k proroctvím, předpovědím a podobným náhledům do budoucnosti je ten, že budoucnost nemůžete předpovědět z ničeho. Musíte mít několik výchozích bodů / příčin ze kterých výjde jasný důsledek. Například pokud jsme právě pustili železnou krychlyčku z 3m do tekoucí lávy, můžeme pomocí těchto vlastností nebo chcete-li vyhodnocení situace zvolit nejvhodnější důsledek. Čili pokud je krychlička z železa je jasné že se v lávě roztaví, také je jasné že láva za několik sekund pádu krychličky nevychladne, také je krychlyčka na tolik těžká aby jí neodfoukl vítr. Čili můžeme říci že se krychlička roztaví. Ale co když jí v zápětí chytím? Nezměnil jsem budoucnost? Musíme si uvědomit že budoucnost zatím neexistuje. Minulost není v žádném případě opak budoucnosti. Čili nemůžeme s naprostou jistotou říci co se stane. PROROCTVÍ NEVYCHÁZÍ Z BUDOUCNOSTI TO BUDOUCNOST VYCHÁZÍ Z PROROCTVÍ. Když vám doktor řekne že máte rakovinu, budete se podle toho chovat at už jí máte nebo ne. Čili pokud vám řekne prorok že bude konec světa je jedno jestli bude změní se vám alespon trochu myšlení uděláte něco co byste jinak neudělali. Například že kvůli napínavému filmu budete pít víc než obvykle může nakonec vyústit v to že vás srazí auto.Protože jeste museli na záchod dřív a když jste pak přecházeli silnici srazil vás opilý řidič. Kdyby jste na ten záchod šli o minutu později byl by řidič neopilý a zastavil by. Například. Proto si myslím že spíš tyto proroctví manipulují z lidmi a pomocí nich tvoří budoucnost než že by předpovídali co se opravdu musí stát.
Jediné co mě na Videodokumentu zaujalo byl 10 vteřinový shot o změně magnetických pólů. Ovšem musíme si uvědomit že všechno má své zákony a póly putují celou věčnost každý rok o kilometry a není s nimi spojováno žádné dramatické dění na planetě. Ano tady se mluví o naprostém přeorjentování. Musíme si ale uvědomit že přetočit něco tak masivního jako plášť zeměkoule vůči vnitřní části planety je něco tak obrovského, že by to muselo mít nějaký větší podměd než jen konjunkce se singularitou nacházející se ve středu galaxie. Ale toto je jen můj názor. Ale připouštím jestli se opravdu něco má stát není zatím rozhodnuto a můj názor je že jestli má opravdu přijít něco 21122012 tak to bude jen vyvrcholení. Nevěřím že minutu po půlnoci skončí svět a to znamená, že bude pořád dost času s tím něco udělat, ale to sou samozřejmě spekulace. Můžou klidně zničit naší planetu mimozemské civilizace, ale myslím že bychom se tím neměly znepokojovat díky až 3 000 let starým proroctvím. A ohledně Máyu nikdo neřekl že to má být BUM BÁC KONEC a planeta není. Někdo tvrdí že to má být jen začátek nového věku. ja myslím že nyní je zbytečné nad tím přemýšlet. Ale je celkem možné že si právě touto panikou si konec světa přivodíme. Můžou se najít fanatici kteří udělají tolik škody jenom protože My si planetu zničit nenecháme kdyžtak to uděláme sami. Zamyslete se nad tím i když se nic nestane a nebudou proto žádné situace, které by tomu napovídaly už jenom tato stránka, knihy co o tom byly vydány ovlivní psychyku tolika lidí že v onom roce že se opravdu může stát něco co tu nebylo. Ale jenom díky médiím které ovlivňují lidi. A proroctví je také jistou modifikací zpravodajské služby i když trochu do budoucnosti :D ale dokonce si hodlám tvrdit že proroci měli nějaký kodex či domluvu a snaili se manipulovat s lidmi. Co mi víme? možné je vše.
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 08.07.2009 15:56:52
a co kdys si tu kostku co pada do lavi mel chytit co kdys bylo predem urceno aby nekdo zalozil tyhle stranky aby to ovlivnilo lidi a ty pak napachali ty skody nemuzes dokazat ze osud je ani ze osud neni....... nikdy nevis jestli to co udelas nebylo predem dano ale fakt je ze mayove predpovedeli svou vlastni skazu a myslis ze si ji zavinili sami tim ze ji predpovedeli? ja osobne myslim ze ne
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 08.07.2009 15:58:15
a co kdys si tu kostku co pada do lavi mel chytit co kdys bylo predem urceno aby nekdo zalozil tyhle stranky aby to ovlivnilo lidi a ty pak napachali ty skody nemuzes dokazat ze osud je ani ze osud neni....... nikdy nevis jestli to co udelas nebylo predem dano ale fakt je ze mayove predpovedeli svou vlastni skazu a myslis ze si ji zavinili sami tim ze ji predpovedeli? ja osobne myslim ze ne
Re: Postup
Autor: Ondra | 08.07.2009 19:17:01
Jsem ochoten věřit pravděpodobným důsledkům. Jako jsou stále se oopakující se děje. Stalo se to 100x tak je pravděpodobné že to bude pokračovat. Na světě je aktivní terorismus tak je pravděpodobné že bude spáchán teroristycký útok. To kdyby si mi řekla nyní, řeknu že ano je to možné přece teroristé na středním východě pořád vyhazují auta do vzduchu. Ale když někdo předpoví něco 800 let předtím, zdá se mi to jako hloupost a ted nemluvím o Mayech ale například. Když vyřkneš proroctví o oběvení nového léku který se bude jmenovat XY tak ten kdo se o tom proroctví docslechne vynalezne lék a řekne si: bylo to dáno osudem a pojmenuje ho XY musíš uznat že je tu i tato možnost.
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 08.07.2009 20:51:11
jo tato moznost tu je uznavam neco se muze stat takhle jak rikas ja jsem netvrdil ze osud existuje jenom jsem shrnul fakta. Neco je tak jak rikas jedna zena co znam byla u kartarky(doopravdy ale asi budoucnost nevestila rek bych ze si vymyslela) vsechno co ji predpovedela se splnilo krome toho ze mela umrit ve 42 obcas to je tak ze ten clovek se do toho nakonec navede sam. Ale taky je pravda ze nechapeme rad tohoto sveta nevyme jak to funguje nevyme co je po smrti jak a proc vzniknul zivot jak vzniknul a takhle bych moch pokracovat kazdy na to ma samozreme nazor ja treba verim ze existuje duse ktera nezemre s telem a znova se narodi v jinem tele muzes me oznacit za blazna rict ze to neni pravda ale dokazat mi to nemuzes tak jako ja ti nemuzu dokazat opak a stejne je to is s osudem a koncem sveta i kdys podle me konec nebude bude to konec veku asi.
Re: Postup
Autor: Ondra | 08.07.2009 21:38:33
Popravdě. O tom co říkáš ty jsem hodně přemýšlel. A věřím v to. Jako třeba důvod proč potkávš nové lidi a připadá ti jako kdyby si je už někdy potkala. Co když jsou to jen tvý přátelé z minulého života. A nebo třeba Deja vu co když si ty situace už prožila ale je to v tvém podvědomí. Dokonce sem si říkal až moje duše se dostane do \"nvého těla\" jak v tomto životě zanechat stopy aby jí to došlo. Je to blbost ja wm taky sem se tomu pak zasmál. A myslím si že je jen jedna možnost jak zjistit co se stane 21122012 počkat si. Ale jde o to že já nejsem ten co by mě nějak konec světa bral. Jen mě zajímalo jak přemýšlejí ostatní atd. Jestli máme skončit tak se to stane. Ale už když si vezmete podstatu bytí proč je na světě člověk nikdo neví jak přišel a hlavně proč. Nic jsme neudělali tak proč bychom měli být zničeni. Podle mě to bude mít něco překvapivého. Newm možná je to hloupost ale třeba kdyby k nm přišlo nějaké poselství z vesmíru nedivil bych se. Ale rozhodně máš zajímavé názory ! ;-)
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 08.07.2009 21:59:47
tak pro zacatek nejsem holka(je už někdy potkala) dik ze si myslis ze mam zajimave nazory ty taky. Podle me duse vyviji kdys neco dokazes v tomto zivote v dalsim na to muzes navazat a tim padem muzes postupovat na vysi stupne. Ve skutecnosti to nejspis bude konec veku me to taky nedesi naopak ja se na to tesim i kdyby to byl konec sveta.to stim zanechanim stop je zajimave ale nevim jak by to slo udelat kdys nevis kde se znova narodis ale dobry hipnotyzer te muze v hypnoze dostat do minuleho zivota mel jsem stesti ze jedna moje ucitelka podstoupila terapii minulim zivotem desne se bala nachlazeni nevedela proc tak sla k leciteli a ten ji z hipnotyzoval ona najednou byla nikdo jiny byla vezen a strasne mrzlo kdys ji upad prvni prs byla mrtva od te doby se uz nachlazeni nebala.
Re: Postup
Autor: Ondra | 08.07.2009 22:59:24
sry koukal jsem se na koncovku jména sabakugaara. Asi sem vyšinutej a jenom nesmírně znuděnej. Ale myslím že se docla těším i po té stránce že když opravdu budeme stát před vyhynutím ukáže se právé já všech lidí, přátel a uvidíme kdo bude stát s kým po boku a kdo uteče jako srab. Navíc konečně něco co bude \" \" řešit cel svět pospolu, společný cíl zabránit skáze. Asi sem magor ale nedivil bych se kdyby např. nás přinesli mimozemšťané a ja newm chtěli náz zkoumat. tak třeba je tohle test jestli obstojíme. a chtěli nás varovat at se na to připravíme pomocí proroctví atd. Ja wm je to blbost ale stejně možné je vše
Re: Postup
Autor: Farlep | 09.07.2009 00:49:46
Ja se na to taky tesim ,protoze vsechny problemi se najednou stanou tak malicherne . A hlavne konecne clovek ucejti ze zije a ne jen preziva . Zivot nabyde novych rozmeru . Ale myslim ze vseobecne se z lidi stanou strasny svine a zacne platit zakon dzungle ,vytvori se male skupiny ktere se budou snazit profitovat na ukor druhych ,bude to drsny . Chce to mit dobrej okruch blizkych pratel ruznych dovednosti a s temi se semknout . Muj nazor . Jinak co se tyce ty reinkarnace atd ,tak nevim cemu verit ,jestli je to zbozne prani aby po smrti neco bylo ,nebo se mozek zaplni nejakym hormonem ktery vytvari nejake iluze tesne pred koncem ,nebo tech snu co si nepamatujem je tolik ze driv ci pozdeji se do nich nejaka situace trefi a ty mas pocit dezavi . Tesko rict ,premyslel jsem taky nad tim ,ale na co nemam reseni radsi vytesnim ,je to strata casu zabyvat se necim na co sem kratkej :)
Re: Postup
Autor: Truc | 09.07.2009 02:10:58
Když se tedy lisdká populace zvětšuje, vznikají nové a nové duše? A pokud náhle zemře spoustu lidí, v důsledku katastrofy (kterou si člověk spojí s proroctvím) duše nezmizí? Kde teda budou když jich bude víc než lidí?


...- Energie ani hmota nevzniká, nezaniká, poze se přetváří - ... (jeden z hlavní fyzikálních zákonů) tzn. čím více lidí, naukor toho, tím méně materiálu kolem lidí, nelze jen tak vytvýřet duše z ničeho a co to vlastně je, nějaký zhluk energie? Jak se může přenés a jak je velká, kolik váží, pokud nic neváží, nemůže mít ani žádnou velikost a tudíž nemůže ani existovat?
Re: Postup
Autor: Farlep | 09.07.2009 02:35:49
Nekde sem cetl ze v okamziku co clovek umre strati 18 gramu
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 09.07.2009 12:42:41
Vlastne je to tak ze nove duse nevznikaji zvirat ubyva a pribyva lidi tak se duse vyviji ze se vteluje ve slozitejsi a ve slozitejsi tvory clovek by mel take duchovne postupovat na vysi stupne aby se jeho duse vyvijela jenze spousta lidi se zasekne v materialnim svete a bud stoji nebo duchovne pada.Rikas ze duse nic nevazi takze nemuze existovat co treba elektrina neumis mi ji zvazit a presto veris ze existuje stejne je to z dusi i kdys je to mozna jak rika farleq clovek zemre a strati 18 gramu ale neni jiste jestli je to dusi
Re: Postup
Autor: sabakugaara | 09.07.2009 12:50:36
je zajimave kolik lidi je ochotno o tomhle diskutovat na forech a pres emaili ale v normalnim zivote jsem nepotkal moc lidi se kteryma by se o tomhle slo bavit jinak vsechno co jsem napsal jsou me nazory klidne snima nesouhlaste ja budu plne respektovat vas nazor

 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty