Diskuse k tématu: Obecná diskuse ke konci světa

Reklama
Člověk
Autor: Patrik Habich | 21.07.2011 21:44:28
Člověk . Vše co udělal udělal ve svůj prospěch . Neexistuje nic , za co by se mohl někdo z nás postavit a říct - tohle má smysl / tohle slouží a pomáhá mě i přírodě .
Za celou dobu své existence jsme nic nedokázali . Jediné na co jsme se zmohli bylo - těžba ropy , uhlí , dřeva , zemního plynu ... , nebo lov a chov fauny . Drancujeme a zpeněžíme úplně všechno .
Život člověka je JEN o úspěšnosti mezi lidmi , která je na úkor prostředí kolem nás .
Každý z nás se chce množit / předat své genetické informace dál .
Ale nikdo z nás se nepovažuje za mřemnoženého škůdce .
Re: Člověk
Autor: Marek | 21.07.2011 22:47:22
´´ Za celou dobu své existence jsme nic nedokázali . Jediné na co jsme se zmohli bylo - těžba ropy , uhlí , dřeva , zemního plynu ... , nebo lov a chov fauny . Drancujeme a zpeněžíme úplně všechno .´´

A který živočich podle vás tedy něco dokázal ? V čem se naše chování odlišuje od jiných zvířat ? Všichni živočichové se snaží předávat své geny a snažit se o úspěšnost svého druhu, jen u lidí se výrazně vyvynula inteligence a proto mají proti jiným zvířatům výraznou výhodu, myslíte , že kdyby se třeba u šipanzů vyvinula schopnost těžit, zpracovávat a ke svému prospěchu využívat ropu, že by jí nevyužily ? Je by vůbec nezajímalo jaké by to mnělo na ostatní dopady.Uvědomování si ,jaké má jeho činnost dopad na ostatní ,je právě vlastnost lidí ( idkyž né všech ).
Re: Člověk
Autor: Patrik Habich | 22.07.2011 19:04:23
Včera jsem četl na novinky cz , že vynalezli ( prototyp ) notebook , který vypadá jako tyčka z které se vytáhne tenký display i klávesnice a dobíjí se ponořením ( tyčky ) do vody . Inteligence v pravým slova smyslu je u člověka teprve v plenkách ´´.
Dlouhodobé drancování a ničení životního prostředí nepovažuji za inteligenci , ale za kálení na místě v kterém žijem .

Za svím názorem si stojím . A nehodlám obhajovat vynalézavost člověka , která do teť vedla špatným směrem .!
Od šimpanzů se vůbec nelišíme
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 22.07.2011 20:36:57
Souhlas...
Jak říká můj kámoš: \"Všechno špatně, zpátky na stromy!\"
Re: Člověk
Autor: Farlep | 22.07.2011 21:24:09
mno ale zadnej predator se v prirode nepremnozi tak aby na teto planete zustal sam,lidi ale na nicem jinyym nepracuji. Kdyz jsme teda tak strasne inteligentni tak proc svou inteligenci nesmerujem tam kam mame ? Nedokazem se vyporadat ani s hladomorem ,valcime ,nekdy mi prijde ze dokonce o hovno,ve jmenu boha vrazdime atd. Myslim ze to lepsi nebude. Na to je nas moc, indiani a ruzne kmeny zili tisicileti v souladu s prirodou,nez jsme knim zavlakli falesne bohy chamtivost ,zavist a tak zvany pokrok. Prijde mi ze driv jsme byli asi moudrejsi nez ted. Chce to restart a zacit to delat spravne.
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 22.07.2011 21:52:17
Já si myslím že právě takový restart přijde.. Akorát že ten návrat ke kořenům bude trvat zase strašně dlouho a jen v duševní rovině. Třeba začne 21. 12. 2012 x)
Re: Člověk
Autor: Marek | 22.07.2011 22:49:29
Žádnej predátor jse tak nepřemnožil, protože mu evoluce nedala tak výrazně velkou výhodu, díky které by se přemnožil. 70 % obyvatel má podprůměrné IQ a to, jestli má člověk IQ 100 nebo 150, je opravdu velkej rozdíl, důvod toho, že se nevypořádáme s hladomorem a válkami nesouvisí s přemnožením, ale s tím, že IQ vládnoucí třídy věčinou odráží IQ věčiny společnost, kdybychom chtěli,tak se s hladomorem a válkami snadno vypořádáme. Naše planeta by mněla být schopna uživit až 23 miliard lidí, důvod proč nedokážeme uživit stávajících 7 miliard je kvůli naší lenosti a blbosti. Pokud vám technologická vyspělost lidstva tak vadí a myslíte, že indiánům se žilo líp (mimochodem, indiánové a různé méně vyspělé kultury mezi sebou válčili mnohonásobně častějc, než mi dnes), nikdo vám nebrání abyste tak žil, hlavní je, abyste k tomu nenutil i lidi, kteří tak žít nechtějí.
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 00:11:45
nikdo ti nic nevnucuje,ale pokud vyuzivas vyspele technole tak se hodne podilis na vykoristovani tech hloupich ktery za misku ryze makali na tvim kompu aby jsis ho koupil za par babek ,samozrejmne ja taky ,take me to neomlouva,ale on ten pocitac nejde ani koupit aby na nem nemakali oni. Predatori si nepremnozi proto ze berou jen tolik kolik potrebuji a nemusi se valet v prebytku,a kreckovat vic nez by do konce zivota spotrebovali. Osobne si myslim za zadne nove lepsi vedomi nebo dimenze a podobne neprijde,az nejaka obrovska krize lidi mozna stmeli . Tesko rict. Obhajuj si to svoje , jsi urco strasne inteligentni a dusevne vyspeli clovek tak vis co je spravne. Kdyz zeme uzi 23 miliard tak mame co dohanet,bude tu pak asi lip.
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 10:19:00
No za misku rýže se věčinou pracuje v asisjkých zemí ( halvně čína ) a ty si dotoho nenechaj kecat, ultralevná pracovní síla jim totiž dává obrovskou výhodu, Čína se stala tak obrovskou ekonomikou hlavně kvůli tomu, my prostě nemáme moc možností, jak to ovlivnit ( když máš v obchodě 2 výrobky skoro stejné kvality, ale jeden je dražší protože ho vyráběli němci s platem 80000 Kč a jeden levnější protože ho vyráběli číňani s platem 200 Kč, tak co si asi věčina lidí vybere ? ) Věčina ( myslím si že i všichni ) predátorů nemá dostatečně velkej mozek ( a tím i IQ ) aby si uvědomovalo následky své činnosti ( dnes si to neuvědomuje ani věčina lidí, a to má IQ skoro desetinásobné ) když by získali nějakou velkou výhodu vůči ostatním, tak by se přemnožili. Však to už se v minulosti několikrát stalo, například před 250 mil. let se stala obrovská katastrofa díky které vyhonula věčina tvorů, jednomu tvorovi ( předchůdci dinosaurů ) se kvůli tomu vyvinul systém plic ,který mu dal obrovskou výhodu, během pár tisíc let díky tomu ovládl planetu a vyhubil velkou část jiných tvorů, savci se kvůli tomu, že dinosauři ovládali planetu nemohli přes 100 mil. let vůbec vyvýjet, pořád byli na úrovni krysi, až vyhubení dinosaurů umožnilo savcům se vyvíjet. Člověk je něco podobného, akorát že vyší inteligence mu dává ještě mnohem věčí výhodu, než mněli dinosauři. Co se budoucnosti týče, taky sem to neviděl moc růžově, ale pak jsem si vzpomněl na technologii na které se už pracuje, mozkové čipy, tyto čipy by byli schopné zvýšit pamět a Inteligenci, a to opravdu o hodně, a rozdíl mezi společnosí kde má věčina lidí IQ 100 nebo 160 je opravdu obrovskej rozdíl, sice by se zezačátku našlo dost lidí, který by je nechtěli, ale těch by postupně ubývalo, znamenalo by to největší revoluci v historii lidstva. teť už zbývá jen doufat, že politici , kteří bohužel věčinou nejsou nejchytřejší, dají na výzkum dostatek peněz. Při všech těch pesimistických premisách budoucnosti se nesmí zapomínat na jednu důležitou věc, technologický pokrok nejde zastavit, bohudík.
Jsem se nějak rozepsal, doufám že to dočtete až do konce. :-)
Re: Člověk
Autor: lenttils | 23.07.2011 12:25:36
No jooo,ale pak si vemte kdo určuje ty hranice kdy je toho příliš?? A kdy málo? To nikdo neví a v tom je ten problém všeho ;)
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 23.07.2011 13:42:43
Marek: Nejde s Tebou nesouhlasit, ale i přes to je mi z Tebe špatně. Zkus se zamyslet nad jednou věcí - Je technologický pokrok vůbec ta správná cesta? Osobně si myslím, že lidé svou inteligenci a um využívají naprosto špatně. Sic jim to umožňuje ulehčit si život, ale to neznamená, že je to dobře.
<a rel="nofollow" href="http://fados.blog.cz/" target="_blank">http://fados.blog.cz/</a>
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 15:45:35
Člověk je tvor zvídavý a přitozeně se snaží hledat podstatu věc, snažit se pochopit co nejvíc jevů a pomocí technologií si ulehčovat život. Technologický pokrok je přirozená cesta, sám o sobě není špatný nebo dobrý, záleží na tom, k čemu ho využíváme a myslím, že dnes ho využíváme mnohem výc k pozitivním věcem, než k těm špatným, a technologický pokrok je ta jediná věc, která nám může umožnit, aby lidský druh existoval dýl, než pár se tisíc let. V primitivních kulturách se věčina lidí nedožila dospělosti, lidé umírali na mnohem výce nemocí, válčili mnohem častěji a různé jevy přirazovaly nadpřirozeným silám, když například v oblasti kde žili Mayové začalo být velké sucho ,tak to řešily zvýšením počtů lidských obětí a začali mezi sebou mnohem výce válčit, proto také zanikly, a když by například na Zemi letěl asteroid, tak by lidé mohli jen sedět a čekat až je vyhubí, ale pomocí technického pokroku dokážeme věčinu pohrom odvrátit.Mám takový pocit že si myslíš, že technologický pokrok brání člověku žít v souladu s přírodou, ale to je omyl, žití v ''souladu'' s přírodou je otázka znalostí a charakteru lidí, charakter lidí technologický pokrok neovlivňuje, znalosti už ovšem ano, takže nám spíš pomáhá. Když například přišli primitivní lidé do austrálie, tak tam vyhubili věčinu fauny a flóry a to nijak vyspělí nebyli. Já jsem rád, že žiji v této společnosti, není sice vůbec dokonalá, máme ještě dost co zlepšovat, ale je to lepší, než vše co tu bylo předtím.
Re: Člověk
Autor: Patrik Habich | 23.07.2011 19:40:55
Pane Marek . Mám chuť Vás po psychické stránce rozebrat .
Vůbec Vám nemusím být na blízku . Váš text v této diskuzi mi bohatě stačí .

Poznámka : Když si poskládám všechny Vaše příspěvky dohromady , tak mi nabíhaj na čele žíly . Každý má právo napsat svůj názor , ale Vy jste velmi pilný spisovatel , který ostatní opravuje nesmyslama .

- Marek
* Habich

Vaše texty , které mě opravdu deptají -

- Když například přišli primitivní lidé do austrálie, tak tam vyhubili věčinu fauny a flóry a to nijak vyspělí nebyli .
* Neumím si představit , jak člověk tenkrát vyhubil většinu fauny , a už vůbec né flóry ! A proč tenkrát člověk ničil flóru ?!
- žití v \'\'souladu\'\' s přírodou je otázka znalostí a charakteru lidí
* Žití v souladu s přírodou je otázka úcty k přírodě .
- když by například na Zemi letěl asteroid, tak by lidé mohli jen sedět a čekat až je vyhubí , ale pomocí technického pokroku dokážeme věčinu pohrom odvrátit
* Kdyby na nás letěl asteroid o rozměrech několik desítek metrů , tak můžem pozměnit jeho dráhu pomocí navedeného předmětu , který by opakovaným narážením do asreroidu pozměnil jeho dráhu . Kdyby měl rozměry několik set metrů , tak neuděláme nic !
- Technologický pokrok je přirozená cesta, sám o sobě není špatný nebo dobrý, záleží na tom, k čemu ho využíváme a myslím, že dnes ho využíváme mnohem výc k pozitivním věcem, než k těm špatným, a technologický pokrok je ta jediná věc, která nám může umožnit, aby lidský druh existoval dýl, než pár se tisíc let.
* Člověk tu existuje 5 miliónů let . a o pozitivních věcech které převažují nad negativními nevím !
- mozkové čipy, tyto čipy by byli schopné zvýšit pamět a Inteligenci, a to opravdu o hodně, a rozdíl mezi společnosí kde má věčina lidí IQ 100 nebo 160 je opravdu obrovskej rozdíl, sice by se zezačátku našlo dost lidí, který by je nechtěli, ale těch by postupně ubývalo, znamenalo by to největší revoluci v historii lidstva.
* Dělat z lidí stolní počítače ? Nic o tom nevím / je to nesmysl ! Zanechte tu odkaz na stránky .
- Naše planeta by mněla být schopna uživit až 23 miliard lidí, důvod proč nedokážeme uživit stávajících 7 miliard je kvůli naší lenosti a blbosti .
* Aktuálně je na Zemi 6 liliard lidí / nikoliv 7 . Je nemožné , aby bylo na Zemi 23 miliard lidí , protože by tu nebylo tolik potravy . Polovina pevniny na Zemi by vypadala jako město Tokio . V restauracích by jste jedl guláš z lvího masa . Lidstvo by vyvraždilo minimálně 60 % živích organismů do deseti let . Každopádně by mě zajímalo , jak jste k tomu číslu přišel .

Řeknu to naprosto stručně
Jste člověk se slabými znalostmi a zpousty hloupými nápady , které ostatním velmi přesvědčivě nutíte .
Podle toho jaké chyby máte v textech nemáte vyšší iq než 80 .
V této diskuzi funguje něco jako svoboda projevu , ale Vy po každém útočíte jak ve filmu ptáci !
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 20:46:56
Nevím, proč najednou tak útočnej text, ale přesto se pokusím opovědět.
1. Oni totiž při nahánění zvířat používali oheň, a ten se v austrálii opravdu velmi dobře šířil, vyhubení australské megafauny člověkem je dnes myslím věčiny vědci uznáváno.
2. a úcta k přírodě je otázka znalostí, charakteru a inteligence lidí.
3. Kdyby se proti takovému asteroidu koordinovaně vystřelovaly rakety s nukleárními hlavicemi, tak si myslím ,že by ho to z dráhy vychýlilo nebo ho aspoň rozdrobilo na menší části, to jsou však jen moje domněnky, takže se s vámi radši nebudu přít.
4. O těch pozitivních věcech jsem psal v minulém příspěvku a opět říkám, že pokud se vám technologický pokrok tak strašně nelíbí ,tak vám nikdo nebrání v tom, abyste žil bez něho.
5. o těch čipech jsem to vyděl v dokumentu, nevidím důvod proč by to mnělo být nemožné, ale vydím, že se vám myšlenka čipu v hlavě velmi příčí.
6. Podle wiki je na zemi 6.9 miliardi lidí, problém je ,že věčina lidí pěstuje plodiny naprosto primitivním způsoben, kdyby se všude na světě používalo vyspělé vodohospodářství, moderní hnojiva,stroje a geneticky modifikované rostliny, tak by to neměl být až tak velký problém,kde jsem to čet si už ovšem nepamatuji.
7. mé znalosti nejsou dokonalé, ale snažím se je zvětšovat. Mohl by jste mi zde vypsat mé hloupé nápady ?
8. Ano, jsem si vědom ,že v textu mám hodně chyb a omlouvím se za to. Ale říkat pak kvůli tomu o někom ,že má IQ 80, mně nepřijde
moc chytré.
9. A proti komu útočím ? Já nikomu neříkám že má hloupé nápady,píše nesmysly, má IQ 80 a že na všechny útočí. Doufám že při psaní vašeho příspěvku jste měl jen špatnou náladu a že s vámi budu moct dále vést rozumnou debatu.
Re: Člověk
Autor: Patrik Habich | 24.07.2011 09:49:36
1 . Psal jste tu o většině , tak to nepřekrucujte . Pod většinou si představuji dvě třetiny .
2 . Jste člověk samolibej .
3 . Rakety by nikdo nepoužil , protože by se mohlo stát , že se asteroid rozdělí na kusy s větší rychlostí , které by změnili svou dráhu na nejzalidnější oblasti .
4 . Nevypsal jste převažující plusy nad negativy , protože nepřevažují ?!
5 . Mozkové čipy jsem si vyhledal na googlu . Nejde o zvýšení iq , ale o ovládání elektroniky .
6 . 23 miliard lidí na Zemi je nesmysl . A to né jen z hlediska potravy , ale i paliv a vůbec celkově spotřebního materiálu . Budu rád , když se do naší debaty někdo vloží a řekne svůj názor .
7 . Jde o to , že Vás něco napadne ( něco co považujete za reálné / přesto že není ) , a pak ostatní přesvědčujete . Každý má nedostatky , ale Vy sví nedostatky doplňujete přesvědčivou fantazií .
8 . Normálně bych o Vašem iq nemluvil , ale protože jste v diskuzi napsal , že je většina populace hloupá , tak jsem podrobněji četl Vaše příspěvky . Výsledek znáte .
9 . Reagujete pomalu na každý příspěvek . Nejste pesimista ani realista , ale samolibej optimista s klávesnicí v ruce . Kdyby jste měl rakovinu , tak řeknete mohl jsem dopadnout hůř .

Tady je diskuze o konci světa . Snažíme se rozluštit Mayský kalendář . Snažíme se porozumět . Vy se snažíte jen o jednu věc - všechno negativní vyvrátit .

Vašich příspěvků si už všímat nebudu / jsou lidé kteří si tu s Váma rozumí / já k nim nepatřím .
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 19:38:29
Dal jsem si tu praci :-) , opet si dovolim nesouhlasit :-) . 90 procent lidi vyuziva jen 10 % sveho mozku,jeho potencial je obrovsky ,dnes skoro kazdej nez by neco spocital sahne po mobilu a uz hleda kalkulacku, prave tento technicky pokrok dela z nas lenochy ktery mozek vyuzivaj cim dal min, mozek je jako sval ,pokud je trenovanej je mnohem vykonejsi, je dokazane ze lidi co vykonavali dusevne narocnou praci vetsinu sveho zivota potom na stari nedementni jsou vytalni a altzhajmr se u nich mnohem mene projevuje nez u lidi u kterych je to naopak. cim vic clovek premejsli tim vic mozek stavi vice sinapsi mezi neurony. Mam dceru je ji 13 let ,donutit ji neco naucit je opravdu peklo,absolutni nezajem po tom se neco noveho dozvedet . Nevim po kom to ma ,ale sleduju i jeji spoluzaky a 90-80 % je na tom stejne,polovina tridy ma 1-2 ctyrky a prijde jim to normalni,zadnej problem, a tady to vse zacina :-) Na nich bude stat nase budoucnost, tak to vidim blede, snaha byla a trend je nekde jinde.
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 20:08:37
A jeste k tem znalostem, drive kazdy lovec mel znalosti o hvezdach a souhvezdich ,pouzivali to k navigaci ,ucili to i deti, dnes by kazdy zabloudil bez gps,znali co je jedle co je nejedle ,co jedovate,co lecive,dnes zna kazde decko tak mozna jen pampelisku,znali o zviratech zpusob lovu jak zijou jejich navyky . Co vime dnes,co umi deti a dospeli dnes ? Facebook, seriali,filmy,pc a vsechno znalosti k nicemu. Neumime vychovavat deti,snaha je zabavit technickym pokrokem ,hlavne at neotravujou z nich lepsi lidi neudela. Cim jsme chytrejsi a vyspelejsi tim jsme na tom hur. Chce to restart, myslim ze ty znas co se o tu prirodu ,preziti,nasi zemi zajimaj z jineho uhlu nez vetsina maj prave tu nejvetsi sanci predat neco tem nastavajcim a udeat svet lepsi, ty co jdou ruku v ruce s technickym pokrokem nas vedou jen k tomu jak vyc vyzdimat z tech zbytku co zeme jeste ma,to totis technicky pokrok vyzaduje,a pokud toho bude malo na zemi tak to budem dovazet z vesmiru hlavne at jdem porat dopredu.
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 21:14:45
Ano, to je pravda, ale nevěděli co to ty hvězdy jsou, nevěděli proč se tak pohybují a nedokázali sestrojit GPS, které by jim to usnadnilo. Ale dnes věčina nepotřebuje vědět ,jak se navigovat pomocí hvězd či co je jedlé či nejdlé. Některé děti se ale o znalosti stále zajímají a napřiklad v asijských zemích je vztah mladé generace ke vzdělání mnohem lepší než u nás. Lidský mozek a tím i inteligence se zmenšují, je to kvůli tomu že dnes inteligence nerozhoduje o životě a smrti jako dřív, a protože je mozek největší žrout kyslíku a energie v těle, tak se logicky zmenšuje. Proto sem taky dřív budoucnost neviděl moc růžově,ale technologie mozkových čipů by mohla situaci radikálně obrátit. A i bez nich by to nemělo být zas až tak strašné, doteď nám to nešlo zas až tak špatně a neměli by jsme být zbytečně pesimistický.
Ale jsem velmi rád že s vámi jde diskutovat.
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 23.07.2011 21:32:49
Marek: Zato já se obávám, že diskuze s Vámi / Tebou (to je mi putna, přes net su zvyklý tykat) asi vážně nemá cenu. Všichni kdo odpovídali na tvoje příspěvky se Tě snažili k něčemu přivézt (chytrému napověz, hloupého kopni). Ale tady kopat nemá smysl.
Všechno co píšeš má něco do sebe, ale nemá to vůůůbec co dělat na této diskuzi. A hlavně, přesně tak, jak se prezentuješ Ty, se náš svět vyvíjí už nějakou dobu. Na svědomí to mají lidé jako Ty. Promiň, že jen tak kritizuju ačkoli Tě neznám osobně, ale těch pár příspěvků mi stačilo. Asi nechápeš co je na tom špatně, ale nemá cenu to vysvětlovat, ostatní totiž ví.
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 21:44:01
Technologicky postup nam dal atomovou pumu a pritom ty vedci to stim mysleli tak dobre, medicina nam dala biologicke zbrane, vse co melo bit pouzito pro pokrok nakonec bylo pouzito k sireni strachu ,vykoristovani,dalo to nakonec nekomu nejakou moc,a nejvetsi porazenej je tu nase matka zeme,nakonec i ty tvy cipi nekdo zneuzije a udela z lidi diky tomu otroky slouzici neci moci. Ideani vojak s cipem v hlave co posloucha tupy rozkazi ,viz UV univerzalni vojak. Armada je urcite nejvetsi sponzor tehle technologoi :-))))
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 21:47:34
oprava - technologie :-) ,sry mam taki IQ 80
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 21:58:49
Jde vydět ,že se prostě nezhodneme, celá tato diskuze mně připomíná klasický spor pesimistů a optimistů, přičemž si každý myslý, že právě on je realista. Vraťme se tedy k původní otázce tohoto fóra, co si myslíte že se stane 21. 12. 2012 ?
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 23.07.2011 22:14:07
Jestliže se máme vrátit k původnímu tématu, vypichl bych jednu důležitou větu.

Mayský kalendář nepoukazuje na žádné apokalypsy a skázy nýbrž na jakousi transformaci lidského vědomí a myšlení.
Re: Člověk
Autor: Farlep | 23.07.2011 22:20:44
ok vybruslime z toho bahna :-) , nejvic jsem veril verzi ze obrovska erubce na slunci usmazi elektrickou sit na celem svete, ale tet uz take se priklanim erupci nejakeho super vulkanu, to by znamenalo jadernou zimu a potazmo hladomor. Take to muze prijit oboji a to by byla prdel .
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 23:17:52
A to si myslíš jen na základě Mayského proroctví ? Nebo si myslíš že žijeme špatně a že nějaká vyší síla nás kvůli tomu ztrestá ?
A co by jsi dělal kdyby se 21. 12. nic nestalo a ani následující roky by se nedělo nic mimořádného ?
Můj názor tedy je že se nic vijmečného nestane a lidstvo bude pokračovat a vyvýjet se způsobem jakým doposud. A teť abych to zdůvodnil. Já se snažím ke všemu stavět skepticky ( kriticky racionálně ) a konec Mayského kalendáře ( který nejspíš končí v roce 2116 ) pro mně není dostatečný důvod, proč si myslet že se 21. 12. něco vyjmečného stane. Myslím, že k tomuto datu se upínají hlavně lidé, kteří skálopevně věří že technologický pokrok je špatný, lidé jsou špatní,hodnoty které lidé vyznávají jsou špatné a současné uspořádání společnosti je špatné a lidstvo nevyhnutelně spěje ke skáze a nic jim jejich víru nemůže vyvrátit, kdyby se v roce 2012 a po něm nic nestalo, vyberou si nové datum. Prostě si myslím že se jim nelibí ta údajně zlá a prohnilá společnost a datum 21. 12. 2012 si vybrali proto, že to bylo nejbližší datum které zvěstovalo konec či změnu světa. Mám takový pocit že se z toho stalo takové malé naboženství. Ale narozdíl od jiných náboženstvý se základní myšlenka tohoto dá ověřit, stačí počkat do 21. 12. 2012. Ale lidé, kterým se nelíbí stávající stav tu byli, jsou a budou pořád, s tím nikdo nic nenadělá.
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 23.07.2011 23:37:27
Je i jasné že to dopadne tak, jak v jedné části píšeš. Nic se nestane a haldy spokojených lidí to budou oslavovat. Jenže ono se stane. Nevím, proč si všichni myslí, že to bude něco hmatatelného, hmotného, něco dokazatelného. Tady narážím na to tvoje \&quot;se to dá dokázat\&quot;. Těžko, když to má být v rovině duševní.
Ale to je škoda slov, někdo to prostě pochopit nechce.
Re: Člověk
Autor: Marek | 23.07.2011 23:48:21
Takže ty si jeden z těch kteří si myslí že se 21. 12. změní myšlení lidí ? Jenže co by naráz změnilo myšlení lidí, nějaká nadpřirozená síla, bůh ?
Re: Člověk
Autor: Fáďos | 24.07.2011 00:11:23
Heh, je tolik sil o kterých ty nemáš ani páru člověče. Ale...nebudu to rozepisovat. Je to škoda slov. A odůvodnit to, tím spíš Tobě, je mimo lidské možnosti. Spíš si tak říkám, co Ty na této diskuzi vlastně děláš?
Re: Člověk
Autor: Farlep | 24.07.2011 00:48:38
nevim,mozna prave ta nadutost jak vsemu rozumime a jak mame vse proskoumane nas asi zabije. Na to tema konec sveta jsem skoukl hromadu dokumentu,serioznich i naopak. Myslim ze vzdi prisla nejaka velka epocha nejakeho druhu a den pred tim nez skoncila byli vsichni jisty zitrkem. Ja jsem spokojenej,mam dobrou praci a jdu jeste na lepsi,zamestnavatele se o me pretahuji,jsem sikovnej , v tomto systemu celkem slusne proplouvam ,ale jsem asi linej,spokojim se s malem,nejsem ochotnej obetovat svuj zivot nejake kariere nebo honbou za bohactvim. Myslim ze clovek ma byt skromny. A presto jsem nespokojeny s tim jak je tento svet postaven a jsem otevrenej jakekoliv zmene k lepsimu. A v pruskumech se ukazuje celkova nespokojenost lidi na celem svete s politikou atd,tento svet potrebuje zmenu jinak se zhrouti jak domecek z karet,a prijde to brzy. Myslim ze nam staci male skobrtnuti a rozbijem si hubu. Podivej se na tu kryzi co byla,obchodovani s pohledavkama narusilo celej chod sveta a to se vlasne nic nestalo. Jen nejake cechry s papirama narusilo chod ekonomik na celm svete. Jsme krehci nez si myslime,staci malo a bude to jak lavina. Mas jistotu ze se nic nestane ? Kde ji beres ? Mi budem ty posledni v retezci kdo se dozvi ze je zle.
Re: Člověk
Autor: Marek | 24.07.2011 12:20:09
Kdo říká že všemu rozumíme ? Teorie všeho zatím nebyla vytvořena. Ano, skoro kdykoliv se může stát nějaká katastrofa, která naši civilizaci zničí, nikdo netvrdí opak, ale proč by se to mnělo stát právě 21. 12. 2012 ? Lidé jsou vždy nespokojení, i já jsem nespokojený např. s našim polityckým systémém, ale co s tím tak můžu udělat.

RE Fáďos:
Takže věříš v nadpřirozeno. Existence boha či nadpřirozena se nedá potvrdit ani vyvrátit, nevidím tedy důvod proč jeho existenci předpokládat.
Na této diskuzi jsem proto, protože mně zajímalo ,jak si někdo můžu myslet že 21. 12. 2012 nastane apokalipsa. ( mnohem výc lidí si myslí že bude konec světa než že se změní myšlení lidstva )

 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty