Diskuse k tématu: Obecná diskuse ke konci světa

Reklama
Co se dnes ve světě děje?
Autor: Ekonom Švajner | 20.04.2011 12:09:42
Otroctví. Člověk násilně zotročuje člověka. Už ve starověkých civilizacích vznikaly takzvaní otroci. Páni si žili honosný život a otrok bídný. Nějaký rok byla špatná úroda? Trpěli za to otroci! Přišla třeba povodeň? Zas to odnesli otroci Naštěstí vznikaly pod vlivem nepokojů revoluce. Těm se pak říkalo rebelové, z nichž pak vznikla nová kasta. A jak je to dnes?
No tak vědecký a technický pokrok není k zahození. Počítače, mobily, automobily, kdo z vás by to jen tak zahodil?. Životní úroveň … jde, ale dře. V oblasti státního řízení máme taky dost význačných objevů, jako jsou právo a demokracie. Každý ví k čemu tyto věci slouží, protože se o nich říká, že bez demokracie a práva by nebyla svoboda. A svoboda je něco, co nám zaručí něco vlastnit, něco říkat, něco dělat a když nám někdo svobodu naruší máme právo dožadovat se spravedlnosti. Bohužel jsou to jen prázdné plky. Svoboda, právo a demokracie jsou neoddělitelné, popravdě právo a demokracie vznikly ze svobody. Právo je jen nástroj k ovládání druhých a demokracie nástroj k prosazování zájmů většiny. Nakonec většina ovládá jak právo tak demokracii k prosazování vlastních zájmů. A kde je ta spravedlnost? Než odpovím, musíme si říct, jaké chování je spravedlivé, jinak to bude pouhé slovo bez významu (každý si ho vykládá jinak). Spravedlivé je, když nelžu sobě ani ostatním. Spravedlivé je navzájem si pomáhat, aniž bych za to něco chtěl. Spravedlivé je dát někomu druhou šanci, když mě zradí. Spravedlivé je použít na někoho sílu, když mě zradí podruhé. A konečně spravedlnost je to, co prospívá všem (mě i tobě). Takže kde je dnes spravedlnost? Přiznejte, že určitě existuje někdo, kdo vás někdy podvedl. Nejen, že se nechoval spravedlivě, ale ani právo ani demokracie vám nezajistí spravedlnost (a tedy nápravu). Jeho činnost je budiž pochválená právem.
Co s tím? Musíme počkat, až menšina se stane většinou, protože teprve pak se nám dostane do rukou demokracie a ta zavede nová pravidla, opět nespravedlivá vůči jedné skupině, která bude růst. Jsme tedy v nekonečném kolotoči nebo to má někdy konec? O konci můžu jen spekulovat, protože vše ukáže až čas. Řešení bych však viděl v nové smlouvě mezi lidma. Ať už by to byla ústava nebo jen smlouva lidí, musí v ní být stanoveno přesně toto:

Já slibuji sám sobě a ostatním, že budu vždy mluvit pravdu. Pokud slib poruším, ostatní mě mají právo potrestat. Teprve po trestu jsem opět hoden k obnovení víry mezi mnou a ostatními.
Re: Co se dnes ve světě děje?
Autor: P. H. | 21.04.2011 21:41:22
Zdravím . Samozřejmě každý má právo vyjádřit svůj názor , ale nemyslíte , že Váš článek patří trochu jinam ? Život na Zemi nemá nic společného se spravedlností , ani pravdou , a ani ničím podobným . Podle Vašeho textu se dá snadno odhadnout Váš charakter . Patříte k těm , kteří jsou schopni hájit i své chyby / často je nevidíte . Jediné , co vidíte jsou lidé , a jejich vlastnosti , popřípadě majetky . Nechápete , že člověk není jediný tvor na téhle Zemi . Jsou jich milióny . Ve skutečnosti má život ohroženého druhu větší hodnotu než život kohokoliv z nás . Ve skutečnosti je zemětřesení v Japonsku katastrofa , kterou tak vnímá pouze člověk - Bylo statisíce mrtvích lidí ( pořád je nás 6 miliard ) , ale trápí snad někoho z vás , že kvůli člověku některé živočišné druhy zcela vyhynuli ? Najdou se i druhy , kterých není ani stovka ! , ale co , budem dál mektat o právech lidí / ostatní živočišné druhy nemají žádné práva , co ! Doufám , že dojde k pohromě , která nás alespoň do poloviny zahubí .
Re: Co se dnes ve světě děje?
Autor: Švajner | 24.04.2011 10:35:47
Zdravím! Polovina je málo! A ty pohromy se již dějí! Lidi půjdou zase do války! To je to co jsme! Myslíme si, jak jsme neporazitelní! Ale zahubíme se vlastní slepotou! Tím, co jsem psal jsem chtěl volat po zodpovědnosti! Vůbec jste to nepochopil!
Pro mě má cenu jedině smrt, nechci žít ve světě násilí! Vždyť mě se nelíbí ani chov domácích zvířat. Být zavřený na malém prostranství a žít nudný život? Není divu, že je mezi nimi tolik nemocí. Život se má vyvíjet a překonávat překážky, ne stagnovat! To co přijde, to si zasloužíme, ať je to cokoliv!
Re: Co se dnes ve světě děje?
Autor: Farlep | 25.04.2011 15:50:06
Ano ,sohlasim
Re: Co se dnes ve světě děje?
Autor: Farlep | 25.04.2011 19:48:20
Souhlasim s Habichem, ale zaroven musim rici ze prave to nase povysovani nad ostatni druhy i sebe same diky inteligenci nas dostalo tam kde jsme. Nedavno jsem cetl v jednom casopise o tom jak \"prave tetnto mesic vyhynuli tyto ctyri druhy na nasi planete\" . Bylo mi do breku, jeste kvuli rybolovu atd. Rikal jsem si kdo nam dal pravo vymazat jinej druh ze sveta ,hrajem si na to jak jsme chytry a dopustime neco takoveho ,kvuli zvanci. Jsme nepoucitelny,a konec nasi civilizace je spis nutnost nes nejaky zbozny prani. Musime se vratit na zacatek,ale zachovat si v pameti kan nas nase spupnost dovedla. Ja v tom mam jasno, muzou za to katolici ,vytrhli lidem nabozenstvi ,uctivani prirody, matky zeme, a nacpali nam falesne bohy ktere meli pro lepsi manipulaci s masami,a priroda je to posledni co je zajimalo . Pritom i ostatni druhy bi meli ctit kdyz je stvoril ten jejich buch,ale myslim ze na to pri te honbe za zlatem a vladou nad svetem jaksi zapomeli .

 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty