Diskuse k tématu: Mayský kalendář

Reklama
konec světa
Autor: Standa | 10.01.2012 10:18:10
Mayové netvrdí,že v tento den bude konec světa. Jen se uzavírá jejich kalendář a počíná nový velký cyklus. Z tvrzení, že v tento den bude konec světa, je dobrý kšeft. Co se ovšem bude dále dít, nám naše současná vševěducí věda nedokáže kupodivu říci. V určitém směru, zdá se, zakrněla. A že se něco měnit bude, to si buďme jisti. Nenadávejte Mayům ráno 22.12., že se nic neudálo, změna může být pozvolná a nemusí být zákonitě negativní.Děkuji Vám za schovívavost s mým netradičním názorem.
Re: konec světa
Autor: Jan | 11.01.2012 17:35:59
Doporucuji:
<a href="http://www.astro.cz/clanek/4378" target="_blank" rel="nofollow">http://www.astro.cz/clanek/4378</a>
a hned je vse jinak.
Re: konec světa
Autor: Leoš | 22.01.2012 03:24:04
Než tento článek, raději doporučuji přečíst si Blesk, obvzláště když článek kontrolovali nečeští šarlatáni - bratři Böhmovi, kteří se jako mnoho jiných snaží pouze přiživit na tomto trendu, obvzláště výkřiky, že jejich určené datum konce cyklu Máyského kalendáře na 14.12.2116 je jediné správné, neb oni jsou ty nej, neb jeden z nich učí matiku a druhý dějepis a španělštinu, oba s velkým zájmem o Máyský kalendář, marně doufajíc, že jim to přinese zisk.
Re: konec světa
Autor: poustevník | 26.01.2012 07:38:48
Daleko lepší trend je zastávat názor, že 2012 bude opravdu konec světa. Viz tyhle stránky a desetitisíce dalších všude po internetu. Spíš obdivuji ty, kteří vykročí proti trendu a řeknou svůj vlastní názor a neopakují to co říkají masy.

Protože mě tato tématika roky zajímá, tak už vím i něco o teorii bratří Böhmových stejně jako o teorii Goodmana, Martíneze a Thompsona, která pokulhává opravdu v příliš mnoha ohledech. Tím nechci říct, že vím, jaká teorie i z mnoha dalších je správná.

Dnes už samotnému kalendáři nepřikládám zas tak radikální význam, myslím, že to co určuje kdy a pokud vůbec nastane konec světa jsou lidé. Jejich mysl, jejich motivace a jejich jednání. Pokud budeme spolu věřit, že 21.12.2012 nastane zvrat či konec světa tak jak ho známe, tak proč ne.

No, ale to už je asi trochu mimo téma. Píšu zde jen proto, že mě mrzí když vidím, jak lidi kritizují něco, čemu zjevně vůbec nerozumí a o čem si zjevně ani nehodlají cokoli zjišťovat, a to jen proto, že už na to mají dopředu nějaký svůj &quot;strašně originální&quot; názor. A výroky typu &quot;než toto, tak raději Blesk&quot; mi nepřijdou ani trochu na místě a vypovídají spíš o pisateli, než o tématu k němuž se pisatel vyjadřuje.
Poustevníku, poustevníku...
Autor: Leoš | 25.02.2012 04:20:36
Poustevníku, raděj se ani nevyjedřuj, kárat ostatní za své postoje, ač sám žádný evidentně nemáš - klasický čech, se vším nesouhlasí, ale čeká, až mu někdo řekne, co si má myslet.
Máyská civilizace mě více než zajímá a nedostal jsem se k ní jen z pozice konce jednoho z jejich kalendáře, v tomto vztahu jsem obeznámen s více teoriemi vztahující se na jejich hlavní kalendář a s klidným srdcem mohu říci, že teorie Böhmových je populistický paskvil!!
Tímto ani 100% nesouhlasím s teorií GMT.

Jinak, konec civilizace nastane, kdy? To je otázkou, ale bohužel nás nezlikvidují přírodní síly, ale samo lidstvo. Můj postoj je ten - už aby to bylo, neb včera bylo pozdě.
Re: konec světa
Autor: Farlep | 11.01.2012 22:28:59
Vanoce jsou taky dobry busines,obchodnici na ne celej rok cekaj a vsichni to vedi a neprestavaj darky kupovat. Takze je jasny ze na kazdy veci se vzdy nekdo prizivi :-)
To není možné
Autor: Míša | 21.02.2012 20:48:11
To není možné že se něco takového stane!! Proč zrovna tento rok! Já se toho strašně bojíím celý život se bojím smrti..nechci tady umřít. teď ve 13 letech...kéž by se tomu dalo nějak zabrííni.!! Dala bych cokoliv zato aby se to nestalo!!!! Prosím bože..nedopusť tomuto zhroucení...Země je jediinné co máme..neseber nám to!.. prosím já nehci zemřít!!!
Re: To není možné
Autor: Poustevník | 25.02.2012 04:22:09
Jen se boj holka, smrt je to jediné co máš jisté.

 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty