Diskuse k tématu: Tajemná kniha I CHING

Bude v roce 2012 konec světa?

Reklama
K vaší kritice
Autor: Jiří | 10.11.2009 15:22:16
Pravděpodobná budoucnost se dá předpovídat, ať už na úrovni osobního života jednotlivce nebo globálních jevů. Ovšem tím, že se onu budoucnost dozvíme, již jsme ji změnili, tudíž předpověd nemůže být přesná pokud se s ní nestotožníme. To v případě jednotlivce platí mnohem více... Tudíž pokud jednotlivec hodí mincemi znovu a padnou jinak, což je jistě pravděpodobné, tak se dozví pouze nová vodítka... Je to však jen můj pohled a neříkám že je správný. Osobně jsem knihu nikdy neviděl, ale určitě se pokusím jí pořídit, protože si nemyslím, že funguje na tak jednoduchých předpokladech z jakých vychází Vaše kritika...
Re: K vaší kritice
Autor: Petr | 10.11.2009 17:09:35
Diky za prispevek.
Budu rad kdyz se tu ozve nekdo, kdo prisel do setkani s touto knihou a lepe vysvetli principy jak to funguje, nebo dokonce dokaze ze to funguje.

P.
Re: K vaší kritice
Autor: Monique | 30.12.2009 17:27:39
Tak jsem tu :-)
S metodou I-ťing jsem se seznámila už hezkých pár let zpátky, a musím potvrdit, že je to zatím nejspolehlivější způsob \"předpovědí\" - to je však ten háček, jelikož bych to nerada nazývala předpověďmi v pravém smyslu slova. Je pravdou, jak uvádí dokumet, že zde nalezneme odpovědi přesně zaměřené na naše otázky, nejedná se však ani tak o předpovědi, jako spíš o vodítka a rady, které nám v té které situaci mohou pomoci, na co se máme zaměřit a čeho se naopak vyvarovat. Což si myslím koresponduje i s prvním příspěvkem - svůj osud ovlivňujeme sami už jen tím, že si ho nějak vizualizujeme. Pokud se každý den budu budit s představou, že mě cestou do práce srazí auto, jednoho krásného dne se to skutečně stane, i když třeba budu chodit do práce jen jednou za měsíc.
Co se předpovědí o \"konci světa\" týče, nyní se s nimi setkávám poprvé prostřednictvím I-ťingu a samotnou mě to velice překvapilo...
Nazor
Autor: Jakub | 17.06.2010 22:39:24
Podle mne se predpovedet budoucnost neda jelikoz jak ji nekdo uslisi treba spatnou tak ji bude chtit zmenit tak by mohl do knihy koukat furt a furt.Stale by ji chtel menit
Re: Nazor
Autor: Jerra | 06.02.2011 16:47:06
Já sama mám vize budoucnosti, ale jen velmi krátkodobé, jsou to skoro až vize přítomnosti a jejích bezprostředních důsledků. Taková budoucnost je velice jasná, pak se postupně rozpadá na několik možností. Ale ty možnosti existují, jako důsledek přítomnosti a minulosti jsou stále tytéž.
Také pracuji občas s tarotem (pro vlastní potřebu) a mám zkušenost že po několikrát vyložených kartách (třeba kvůli nejasnosti) věštba vyjde sice jinak, ale velice podobně, nikdy není diametrálně odlišná, spíš mi to připadá, že karty vysvětlují a když to někdo nepochopí, zkusí tutéž informaci vysvětlit z jiného úhlu pohledu. S I CHINGEM jsem se sice nesetkala, ale předpokládám u něj nejspíš podobný princip.
Re: Nazor
Autor: Martin | 16.12.2011 17:59:43
Já bych Ti doporučil, abys to už nekouřila/nebrala, neb takové stavy mívá hodně lidí, po tom co se kapánek předávkuje.

Jakákoli věštba, proroctví a jiné náhledy do budoucnosti jsou jen snůžkou lží, jako když naše vláda tvrdí, že nekrade.
Re: Nazor
Autor: nikola | 21.05.2011 20:27:48
nikola


Diskuse k tématu: Tajemná kniha I CHING

  Zobrazit celou diskusi
-
-
-
|-
-
 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group   |   Hosting
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty