Diskuse k tématu: Mayský kalendář

Bude v roce 2012 konec světa?

Reklama
Re: Zajímavé, ale...
Autor: Leoš | 29.07.2011 02:41:34
Nepsal jsem, že by gama záření mělo být ze slunce, pokud to tak vyznělo, tak jsem to špatně popsal. Byl myšlen pouze \"erupční výbuch\". Snažil jsem se psát velmi obecně/jednoduše.
Ano WR104 je celkem daleko, ale dost blízko na to, aby nás mohla \"ohrozit\". Tak jak ji vlastně vidíme, je to co se dělo před 8tis.svět.lety-pokud se zhroutila např. před 5tis lety, ještě to nemůžem pochopitelně pozorovat, neb není nic rychlejšího než rychlost světla (jedná se pouze o příklad, neb polemizovat nad tím, jestli vybuchla před 7999 lety nebudu , na to nemám vědomosti, abych mohl říci, zda by to již bylo možné pozorovat, či nikoli-pokud vy ano, tak řekněte, kdy nejdříve by tento \"úkaz\" byl pro nás pozorovatelný).
Gama záření nevychází pouze z pólů, ale ano, dojde ke zhroucení jádra, což se na povrchu projeví zhroucením pólů a následnému rozmetání planety do prostoru - gama záření vychází všemy směry-nevím kde jste četl, že se jedná o vyzařování pouze po ose.
Aby gama záření vyhubilo vše živé, musela by to být \"prda\" pořádná a velmi blízko, respektive, by mu v dráze nesmělo nic \"překážet\" a planeta by musela dostat plnný zásah (což je nepravděpodobné).
Přiřadit zhroucení supernovy za velký třesk? Ano, co pak známe jinou sílu mezi těmito dvěma? Tudíž je žebříček: Velký třesk, zhroucení supernovy..... , trohu vzláštně by vypadalo to vaše: Velký třesk, dlouho nic, ještě pořád nic a zhroucení supernovy....

Ano, s \"plutoniovou hvězdou\" máte 100% pravdu, nepamatoval jsem si přesný název a přiznám se, že z lenosti (nechtělo se mi přesné označení opět hledat) jsem napsal co mě napadlo a děkuji za opravu, byla to fatální chyba.
Neutrinové hvězdy se nejdříve musí srazit, aby mohlo dojít k explozi/uvolnění energie - pak může dojít k jejich sloučení/rozpadu - já tu neslovíčkařím, i když chápu, že někteří z nás mají potřebu přesných označení. A kolik z nás, si dovede představit jak vypadá sloučení hvězd? Já ne, takovou představivost nemám - to se rozmetají kousky do okolí a pak se vlivem vlastní gravitace \"spojí\", nebo to vypadá jako sloučení kapek rtuti? Kdy jedna pohltí druhou?

Ohledně nadsvětelné rychlosti - není to tak dávno, co přišla nová teorie o nadsvětelné rychlosti (prezentovanou Einsteinovou TEORIÍ relativity), v které bylo obhájeno, že nadsvětelná rychlost světla není možná. Bohužel jsem se s ní nějak moc nebabral, neb mě to až zas tolik nezajímá, ale na netu ji dozajista najdete. Šlo o něco ve smyslu, že světlo se skládá z X a Y a tyto částice není možné dosáhnout, snad vlivem vlnění vyšší rychlosti - ale nerad bych to rozváděl, neb si to již přesně nepamatuji.

P.S. Pokud chcete přesné termíny, posím nevyjadřujte se, že by mělo dojít k nějakému ZABLOKOVÁNÍ slunce. Nevím kdo a čím by samotné slunce blokoval, i když by to bylo zajímavé.


Diskuse k tématu: Mayský kalendář

  Zobrazit celou diskusi
-
|-
|-
|-
-
|-
|-
|-
|-
|-
-
-
-
|-
-
-
-
|-
||-
|-
|-
-
-
-
-
-
-
-
|-
||-
|-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
|-
||-
||-
||-
|-
|-
-
|-
|-
||-
|||-
|||-
|||-
||-
||-
|-
|-
-
-
-
|-
|-
-
-
-
-
|-
|-
|-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
|-
||-
|-
-
-
|-
|-
-
|-
-
|-
|-
-
-
-
-
-
-
-
-
|-
-
-
|-
|-
|-
-
-
-
-
-
-
 

Konec světa se nezadržitelně blíží! Rok 2012 bude již posledním, kdy bude svět tak jak jej známe.

Copyright © 2009 Web From Pixels group   |   Hosting
Zásady ochrany osobních údajů, kontakty